logo_spp

home / indexSzanowni Państwo,

Dolegliwość chorobowa jest dla każdego człowieka osobliwym doświadczeniem - bywa bolesnym, stwarza niepewność związaną z lękiem, bo nie wiadomo co może się wydarzyć.

Samotność w rozwiązywaniu zdrowotnych problemów jest trudna. Są sprawy dla innych może nieistotne, ale dla cierpiących są dyskomfortem, z którym samemu trudno sobie poradzić.

Potrzeba drugiego człowieka, by pomógł, podał rękę, wyprowadził z zaułka lęku na drogę nadziei. Z nią łatwiej żyć, snuć plany, uwierzyć, że jeszcze jest możliwość, która może złagodzić to, co dla nas jest trudnym problemem.

Sama doświadczyłam skomplikowanego „BYĆ” w mojej codziennej wstydliwej dolegliwości. Gdyby nie pomoc i podana życzliwa dłoń oddanych sprawie troskliwych lekarzy, byłabym zagubiona aż do bólu w swoim problemie.

Otrzymałam pomoc i dzisiaj mówię – NIE WOLNO WĄTPIĆ, NIE WOLNO SIĘ PODDAWAĆ, bo zawsze jest jakaś furtka, przez którą można wejść, dotknąć życzliwej dłoni, by odzyskać pewność siebie.

Medycyna wciąż znajduje nowe rozwiązania. Rehabilitacja umacnia w przekonaniu, że może być inaczej – lepiej – dlatego dzisiaj otwieramy drzwi do nadziei tym, którzy cierpią na dokuczliwy stan zagubienia w swoim problemie.

Chcemy dać Wam nie tylko wsparcie, ale również rzetelną, opartą o najnowsze badania wiedzę medyczną. Możliwość dowiedzenia sie jak najwięcej o swoim problemie, ale również pokazanie drogi do wyleczenia, światełka w często bardzo długim tunelu.

Nasze działania będą też nastawione na pokazanie, że w Polsce możliwa jest nowoczesna, dobra medycyna; na ułatwienie dostępu do takiej medycyny wszystkim polskim Pacjentom, aby już nikt nigdy nie został sam ze swoim problemem i musiał cierpieć w samotności, aby nowoczesne leki i technologie były dostępne. Działajmy tak, jak powiedział Wielki Polak, św. Jan Paweł II „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.

Razem łatwiej pokonać wszelkie przeszkody.

Razem łatwiej uwierzyć, że to, co istnieje, może mieć odwracalny, dobry skutek, by ułatwić zmaganie.

Uruchamiamy możliwość kontaktu, by ułatwić WAM pokonanie niepewności i lęku związanego z teraźniejszością.

Zachęcam do otwarcia się na tę propozycję - do kontaktu z naszym stowarzyszeniem.

Niech codzienny stres ustąpi - uwierzmy w dobre, otwarte dla każdego z Was, życzliwe wsparcie

Elżbieta Betlej

Prezes Stowarzyszenia Pacjent Polski

Relacje

 

Dyżury
Dom Kultury "Natolin",
ul. Na Uboczu 3, Warszawa

W każdą środę od 9:00 - 12:00

tel.: (22) 409-29-31 (środy)

tel.: 602-767-735 (pn-pt)

Wykaz spotkań i dyżurów Zarządu SPP w 2018 r.

Deklaracja członkowska
deklaracja_spp
Zostań darczyńcądarczynca_logo