logo_spp

home / aktualnosci / artykul6

Aktualności


Opublikowano: 2015-06-08

Relacja z zebrania Stowarzyszenia Pacjent Polski

W dniu 8 czerwca w hotelu InterContinental w centrum Warszawy odbyło się kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia Pacjent Polski. Spotkanie poświęcone było działalności Stowarzyszenia oraz aktualnym problemom z którymi zmagają się pacjenci. Na zebraniu omówiono ostatnie wydarzenia, m. in. uczestnictwo w ?I Warszawskim Seminarium Uroradioonkologii - Rak Stercza?.

Ideą Stowarzyszenia Pacjent Polski jest wspieranie osób dotkniętych chorobami ostrymi i przewlekłymi. Głównym poruszanym tematem na zebraniu był problem nietrzymania moczu (NTM) i rak stercza. Wspólnie zastanawialiśmy się jak rozwiązać problemy związane z NTM, co zrobić aby znacznie podnieść jakość życia osób cierpiących na ten ? okazuje się - dość powszechny problem. Z przedstawionych relacji wynika, że osoby te nie mają łatwo, nie widzą akceptacji społecznej. To przyczynia się do ich samoczynnego izolowania, pozostawania w zaciszu domowym, zaniechania aktywności zawodowej, co w konsekwencji może prowadzić do złego samopoczucia i depresji. Osoby te wstydzą się swojej choroby, a każde wyjście generuje u nich wielki stres.

Ważne by zorganizować ruch społeczny i przeprowadzić szeroko rozumianą edukację pacjentów, farmaceutów, lekarzy na skalę ogólnopolską. Jako Stowarzyszenie chcielibyśmy wspierać wszelkie inicjatywy prowadzące do poprawienia się sytuacji osób z NTM.


źródło: Warszawa, 08.06.2015 r.


Relacje

 

Dyżury
Dom Kultury "Natolin",
ul. Na Uboczu 3, Warszawa

W każdą środę od 9:00 - 12:00

tel.: (22) 409-29-31 (środy)

tel.: 602-767-735 (pn-pt)

Wykaz spotkań i dyżurów Zarządu SPP w 2018 r.

Deklaracja członkowska
deklaracja_spp
Zostań darczyńcądarczynca_logo