logo_spp

home / aktualnosci / artykul10

Aktualności


Opublikowano: 2016-01-26

Szkolenia dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego

W latach 2014/2015 w całej Polsce odbyły się szkolenia dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego prowadzone przez prof. Piotra Radziszewskiego. Spotkania dotyczyły najważniejszych zagadnień urologicznych i metod opróżniania pęcherza moczowego, a szczególnie samocewnikowania jako złotego standardu rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Urologiczne.

Powyższe Szkolenia miały na celu budowanie świadomości chorych i nauczenie ich najbezpieczniejszej metody opróżniania pęcherza. Oprócz wykładów Eksperta, program przewidywał również zajęcia typu "Train the trainers" z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych: prezentacji, filmów instruktażowych i fantomów.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu uczestników stwierdziło, że dotychczas nie znało podstawowych zaleceń, które przekazywał prof. Piotr Radziszewski. Okazuje się, że ci pacjenci nie byli w pełni przygotowani do samodzielnego (poza szpitalem) kontrolowania swojego układu moczowego, nie znali też nowych metod leczenia. Chorzy otrzymali praktyczne informacje, jak żyć z chorobą i jak radzić sobie z nią na co dzień.


źródło: własne


Relacje

 

Dyżury
Dom Kultury "Natolin",
ul. Na Uboczu 3, Warszawa

W każdą środę od 9:00 - 12:00

tel.: (22) 409-29-31 (środy)

tel.: 602-767-735 (pn-pt)

Wykaz spotkań i dyżurów Zarządu SPP w 2018 r.

Deklaracja członkowska
deklaracja_spp
Zostań darczyńcądarczynca_logo