logo_spp

home / aktualnosci7

Aktualności

Strona

1

2

3

4

5

6

7

8


Marihuana - "Decyzję podejmie pacjent"

Opublikowano: 2015-06-08

Marihuana - zioło, które według jednych może niszczyć życie, według innych jeśli go nie uratować, to przynajmniej zachować jego komfort, eliminując ból. Medyczne właściwości marihuany - znane są od tysięcy lat - wykorzystywano ją w medycynie ludowej, głównie właśnie w walce z bólem. Dzisiaj stała się synonimem zła, substancją uzależniającą, zakazaną. Tyle, że całkiem niedawno lekarze, naukowcy, podpierając się badaniami "odkryli" na nowo jej lecznicze właściwości.


czytaj więcej...


Relacja z zebrania Stowarzyszenia Pacjent Polski

Opublikowano: 2015-06-08

W dniu 8 czerwca w hotelu InterContinental w centrum Warszawy odbyło się kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia Pacjent Polski. Spotkanie poświęcone było działalności Stowarzyszenia oraz aktualnym problemom z którymi zmagają się pacjenci. Na zebraniu omówiono ostatnie wydarzenia, m. in. uczestnictwo w "I Warszawskim Seminarium Uroradioonkologii - Rak Stercza".


czytaj więcej...


Kondycja mężczyzn w Polsce

Opublikowano: 2015-05-08

Polski mężczyzna może liczyć, że będzie żył mniej więcej 73 lata, z czego 59 lat przeżyje w zdrowiu, czyli bez ograniczonej sprawności - informuje prof. Bogdan Wojtyniak, kierownik Zakładu-Centrum Monitorowania i Analiz Stanu Zdrowia Ludności.


czytaj więcej...


Leczymy ból

Opublikowano: 2015-05-06

Niezależnie od etiologii, ból przewlekły uznawany jest za chorobę samą w sobie ze względu na objawy towarzyszące: zaburzenia snu i apetytu, drażliwość, depresyjny nastrój, upośledzenie funkcjonowania fizycznego i psychicznego, problem uzależnienia od leków lub ich nieprawidłowego stosowania. W ostatnich latach dokonał się znaczny postęp w metodach leczenia bólu przewlekłego, podkreśla się znaczenie modelu biopsychospołecznego bólu przewlekłego, a także konieczność poznania patomechanizmów powstawania zespołów bólowych oraz konieczność multimodalnego postępowania terapeutycznego.


czytaj więcej...


Trudna walka o niższe koszty stosowania leków

Opublikowano: 2015-05-05

Leki w szpitalu są bezpłatne, jednak już za przepisane w ambulatoryjnej opiece pacjent musi zapłacić. Limity finansowe mają za zadanie okiełznać system i zachowania pacjentów, lekarzy i aptekarzy. Państwo w pewnym stopniu może refundować leki, a fundusze na ten cel pochodzą ze środków publicznych lub z obowiązkowego ubezpieczenia. Pacjenci resztę pieniędzy muszą dopłacać.


czytaj więcej...


Chciałam tylko zapisać się na wizytę...

Opublikowano: 2015-05-05

O perypetiach zapisania się na wizytę do poradni specjalistycznej opowiada lekarka, której mąż pracuje w szpitalu, przy którym znajduje się wspomniana poradnia.


czytaj więcej...


Dlaczego pakiet onkologiczny jest nieudany?

Opublikowano: 2015-05-05

Chcieli dobrze, a mamy wydłużone kolejki do lekarzy rodzinnych i gabinetów lekarzy specjalistów. Oto kilka powodów dlaczego eksperyment się nie udał.


czytaj więcej...


Relacje

 

Dyżury
Dom Kultury "Natolin",
ul. Na Uboczu 3, Warszawa

W każdą środę od 9:00 - 12:00

tel.: (22) 409-29-31 (środy)

tel.: 602-767-735 (pn-pt)

Wykaz spotkań i dyżurów Zarządu SPP w 2018 r.

Deklaracja członkowska
deklaracja_spp
Zostań darczyńcądarczynca_logo