logo_spp

home / aktualnosci6

Aktualności

Strona

1

2

3

4

5

6

7


Sympozjum naukowe na temat "NOWOTWORY NEREK BEZ TAJEMNIC" 22 marca 2016 r.

Opublikowano: 2016-03-11

zaproszenie1

zaproszenie2


czytaj więcej...


Wystawa obrazów wybitnego malarza - Stanisława Sachy, podczas II Warszawskiego Seminarium UroRadioOnkologii - aukcja charytatywna

Opublikowano: 2016-03-11

Podczas II Warszawskiego Seminarium UroRadioOnkologii odbędzie się wystawa obrazów wybitnego malarza - Stanisława Sachy Stawiarskiego.


czytaj więcej...


Co robić, gdy opróżnianie pęcherza sprawia kłopoty?

Opublikowano: 2016-01-26

Dla pacjentów urologicznych (i nie tylko), mających problemy z opróżnianiem pęcherza moczowego, wydawnictwo ER Medical we współpracy z prof. Piotrem Radziszewskim przygotowało poradnik pt. "Co robić, gdy opróżnianie pęcherza sprawia klopoty?".


czytaj więcej...


Szkolenia dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego

Opublikowano: 2016-01-26

W latach 2014/2015 w całej Polsce odbyły się szkolenia dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego prowadzone przez prof. Piotra Radziszewskiego. Spotkania dotyczyły najważniejszych zagadnień urologicznych i metod opróżniania pęcherza moczowego, a szczególnie samocewnikowania jako złotego standardu rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Urologiczne.


czytaj więcej...


Konferencja prasowa "VII Warszawskie Seminarium Neurourologii" - Czy w Polsce stać nas na leczenie pęcherza neurogennego?

Opublikowano: 2015-11-30

Czy w Polsce stać nas na leczenie pęcherza neurogennego? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy VII Warszawskiego Seminarium Neurourologii, które odbyło się 28.11.2015 r.


czytaj więcej...


Inny mocz i yoga

Opublikowano: 2015-06-08

Organizm to układ sprzężony i niemożliwe jest uzyskanie znacznej poprawy bez holistycznego podejścia do chorego. Lekarze często zalecają różnorodne formy ćwiczeń, fizjoterapii i fizykoterapii jako sposób rehabilitacji w problemach urologicznych. Mechanizm powstawania zaburzeń urologicznych nie jest poznany, dlatego naukowcy badają różne możliwości leczenia.


czytaj więcej...


Marihuana - "Decyzję podejmie pacjent"

Opublikowano: 2015-06-08

Marihuana - zioło, które według jednych może niszczyć życie, według innych jeśli go nie uratować, to przynajmniej zachować jego komfort, eliminując ból. Medyczne właściwości marihuany - znane są od tysięcy lat - wykorzystywano ją w medycynie ludowej, głównie właśnie w walce z bólem. Dzisiaj stała się synonimem zła, substancją uzależniającą, zakazaną. Tyle, że całkiem niedawno lekarze, naukowcy, podpierając się badaniami "odkryli" na nowo jej lecznicze właściwości.


czytaj więcej...


Relacja z zebrania Stowarzyszenia Pacjent Polski

Opublikowano: 2015-06-08

W dniu 8 czerwca w hotelu InterContinental w centrum Warszawy odbyło się kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia Pacjent Polski. Spotkanie poświęcone było działalności Stowarzyszenia oraz aktualnym problemom z którymi zmagają się pacjenci. Na zebraniu omówiono ostatnie wydarzenia, m. in. uczestnictwo w "I Warszawskim Seminarium Uroradioonkologii - Rak Stercza".


czytaj więcej...


Kondycja mężczyzn w Polsce

Opublikowano: 2015-05-08

Polski mężczyzna może liczyć, że będzie żył mniej więcej 73 lata, z czego 59 lat przeżyje w zdrowiu, czyli bez ograniczonej sprawności - informuje prof. Bogdan Wojtyniak, kierownik Zakładu-Centrum Monitorowania i Analiz Stanu Zdrowia Ludności.


czytaj więcej...


Leczymy ból

Opublikowano: 2015-05-06

Niezależnie od etiologii, ból przewlekły uznawany jest za chorobę samą w sobie ze względu na objawy towarzyszące: zaburzenia snu i apetytu, drażliwość, depresyjny nastrój, upośledzenie funkcjonowania fizycznego i psychicznego, problem uzależnienia od leków lub ich nieprawidłowego stosowania. W ostatnich latach dokonał się znaczny postęp w metodach leczenia bólu przewlekłego, podkreśla się znaczenie modelu biopsychospołecznego bólu przewlekłego, a także konieczność poznania patomechanizmów powstawania zespołów bólowych oraz konieczność multimodalnego postępowania terapeutycznego.


czytaj więcej...


Relacje

 

Dyżury
Dom Kultury "Natolin",
ul. Na Uboczu 3, Warszawa

W każdą środę od 9:00 - 12:00

tel.: (22) 409-29-31 (środy)

tel.: 602-767-735 (pn-pt)

Wykaz spotkań i dyżurów Zarządu SPP w 2018 r.

Deklaracja członkowska
deklaracja_spp
Zostań darczyńcądarczynca_logo